Captor Therapeutics prezentuje na Europejskim Kongresie Degradacji Białek we wrześniu

   14.09.2021

   Wrocław, Polska, Wrzesień 14, 2021 - Captor Therapeutics S.A. (WSE:CTX), firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem nowych leków działających w oparciu o technologię celowanej degradacji białek w terapii nowotworów oraz chorób autoimmunologicznych, informuje, że Dr Tom Shepherd, Prezes Zarządu, wygłosi prezentację na Trzecim Europejskim Kongresie Degradacji Białek, który odbędzie się w dniach 21-23 września 2021 w formie wydarzenia wirtualnego.

   Prezentacja zatytułowana „Selektywna Platforma OptigradeTM Captor Therapeutics” zostanie wygłoszona we wtorek 21 września o godzinie 16:30 czasu środkowoeuropejskiego. Nagranie wideo prezentacji będzie dostępne na platformie organizatora konferencji dla zarejestrowanych uczestników. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod tym adresem.

   Kopia slajdów użytych w prezentacji zostanie udostępniona na stronie Captor Therapeutics w dniu prezentacji.

    

    

   O Captor Therapeutics

   Captor Therapeutics jest firmą biofarmaceutyczną, której działalność poświęcona jest wykorzystaniu technologii celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) do odkrywania i rozwijania przełomowych kandydatów na leki w obszarach, w których potrzeby pacjentów pozostają niezaspokojone. Technologia celowanej degradacji białek jest rewolucyjnym podejściem rozwoju leków w oparciu o nowe cele molekularne, uznawane dotychczas za nieosiągalne, przełamującą tym samym ograniczenia klasycznych technologii. Jednocześnie, celowana degradacja białek umożliwia udoskonalenie istniejących metod leczenia, które nie przynoszą optymalnej korzyści medycznej. Obecnie, Captor Therapeutics rozwija leki w obszarze chorób nowotworowych i chorób autoimmunologicznych.

   Więcej informacji pod adresem:  http://www.captortherapeutics.com

   LinkedIn: @CaptorTherapeutics

   Twitter: @CaptorTherapeu1

   W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu:

   Media oraz Relacje Inwestorskie w Polsce:

   Point of View

   Jakub Radzewicz

   +48 601 155 582

   j.radzewicz@pov.pl

   Międzynarodowe Relacje Inwestorskie

   LifeSci Advisors

   Guillaume van Renterghem

   +41 (0)76 735 01 31

   gvanrenterghem@lifesciadvisors.com