Relacje inwestorskie

   Spółka

   Inspirowani naturą zmieniamy przeznaczenie białek, aby wyleczyć nieuleczalne...

   Captor Therapeutics jest firmą biofarmaceutyczną wyspecjalizowaną w rozwoju leków wywołujących celowaną degradację białek patogennych. Pracujemy w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, dla których obecnie brak jest możliwości leczenia, bądź też dostępne metody wykazują istotne ograniczenia terapeutyczne.

   Technologia celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) przełamuje dotychczasowe ograniczenia leków małocząsteczkowych, zwalczając białka oporne na działanie dostępnych terapeutyków oraz wykorzystując przewagę farmakologiczną degraderów nad inhibitorami. Technologia TPD jest także przełomem pod względem potencjału celowania w dowolne białko, także w białka uznawane za niemożliwe do celowania (ang. Undruggable Proteome).

   Captor Therapeutics jest szwajcarsko-polską firmą z biurem w Bazylei oraz nowoczesnymi i doskonale wyposażonymi laboratoriami we Wrocławiu. Wiedza w obszarze nauk biologicznych i chemicznych, zintegrowana z różnorodnymi kompetencjami i szerokim doświadczeniem naszych pracowników, umożliwiają nam przeprowadzenie wszystkich wczesnych etapów rozwoju leków.